Godziny otwarcia
Pon - Pt: 8:00 - 18.00

Program SPORT

medycyna-sportu

Program SPORT dedykowany jest osobom rozpoczynającym lub już uprawiających jakąkolwiek dyscyplinę sportową – wyczynowo lub amatorsko.

Obecnie coraz więcej osób uprawia różnego rodzaju formy wysiłku fizycznego, od mniej intensywnych, takich jak jogging, do ekstremalnych, jak biegi maratońskie. Serce to mięsień, który najintensywniej pracuje podczas wysiłku, dlatego musi być ono w pełni zdrowe i wydolne by podołać sportowym wyzwaniom.

Jak pokazuje praktyka kontrola kardiologiczna osób uprawiających lub chcących uprawiać jogging, a tym bardziej przebiec maraton jest daleko niewystarczająca – czego dowodem są przypadki zgonów podczas maratonów i półmaratonów.

Kardiologiczne stany chorobowe o mniejszym stopniu nasilenia mogą nie ujawniać się przy braku intensywnego obciążenia wysiłkiem. Dopiero ekstremalny wysiłek może spowodować ich ujawnienie, a czasami w najgorszej postaci jaką jest nagły zgon sercowy.

Dlatego aby zapewnić Państwu możliwość bezpiecznego uprawiania sportu proponujemy kompleksową ocenę układu krążenia.

Zestaw badań kardiologicznych pozwoli na wnikliwą ocenę kondycji serca, wykluczenie ewentualnych zaburzeń w jego pracy – w tym groźnych zaburzeń rytmu serca odpowiedzialnych za nagłe zatrzymanie krążenia podczas wysiłku.

Dzięki badaniu ECHO serca możliwe jest wykluczenie większości wad serca, które stanowią najczęstszą przyczynę zgonów u sportowców poniżej 35 roku życia. Badania laboratoryjne stanowią niezbędne uzupełnienie diagnostyki kardiologicznej – dają obraz ogólnej kondycji zdrowia sportowca (morfologia, OB, mocznik, kraeatynina, glukoza), a także weryfikują czy organizm jest odpowiednio zaopatrywany w substancje niezbędne dla prawidłowej pracy mięśni (elektrolity, żelazo).

ZANIM ZACZNIESZ UPRAWIAĆ LUB JUŻ UPRAWIASZ SPORTY EKSTREMALNE LUB NAWET JOGGING DLA WŁASNEGO BEZPIECZEŃSTWA SKORZYSTAJ Z PAKIETU SPORT!

Pakiet badań polecamy zarówno amatorom jak i profesjonalistom – wszystkim tym, którzy chcą być pewni swoich możliwości i móc bezpiecznie trenować.

Program zawiera:

  1. konsultacja z lekarzem specjalistą kardiologiem, - podlinkowane
  2. badanie elektrokardiograficzne EKG, - podlinkowane
  3. ECHO serca, - podlinkowane
  4. pakiet 9 badań laboratoryjnych: 
    • morfologia krwi – analiza krwi pod kątem ilości i jakości białych krwinek, czerwonych krwinek oraz płytek krwi,
    • glukoza – określa poziom cukru we krwi oraz może wskazywać na występowanie różnych chorób np. cukrzycy,
    • żelazo – zbyt niski poziom żelaza może skutkować ciągłym zmęczeniem, sennością, brakiem apetytu czy problemami z koncentracją,
    • kreatynina – badanie pozwalające na określenie wydolności nerek, informuje o gromadzeniu się szkodliwych metabolitów czy zatruciu toksynami,
    • OB – informuje czy w organizmie obecnie występuje stan zapalny,
    • elektrolity: sód i potas (2 badania)  – pomocne w określeniu zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej w organizmie, mogą wskazywać na niewydolność nerek lub ich choroby,
    • magnez – odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego,
    • mocznik – pozwala na ocenę procesów katabolicznych i anabolicznych organizmu

Przygotowanie:

  • do badań krwi, które obejmuje pakiet, pacjent musi zjawić się na czczo. Badania laboratoryjne należy wykonać najpóźniej 1 dzień przed umówioną konsultacją u kardiologa i z nimi udać się do specjalisty.
  • Badania specjalistyczne jak ECHO serca, EKG nie wymaga wcześniejszego przygotowania. Nie zaleca się jednak bezpośrednio przed badaniem picia kawy, napojów energetycznych czy palenia papierosów, które mogą wpłynąć na przyśpieszenie akcji serca.

Czas oczekiwania na wynik badania to 1 dzień roboczy. W punkcie pobrań dostaną Państwo indywidualny kod, dzięki któremu wyniki będzie można sprawdzić i pobrać on-line.

Cena pakietu
130 zł * / 250 zł
W pakiecie oszczędzasz
129 zł * / 9 zł
* ceny dla pacjentów POZ Centrum Medycznego „Medinea”
Pakiety i programy laboratoryjne

Poznaj pełną ofertę

Partnerzy