Godziny otwarcia
Pon - Pt: 8:00 - 18.00

Pakiet nerki bez usterki

internista

Prawidłowa praca nerek dla ludzkiego organizmu jest bardzo ważna. Nerki stanowią pewnego rodzaju filtr, dzięki któremu możemy wydalać z organizmu to, co dla nas szkodliwe,
a zatrzymywać te produkty, które są dla nas wartościowe. Oprócz tego nerki pełnią też inne ważne funkcje np. wspomagają utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi.

Nerki, jak i każdy inny narząd w ludzkim ciele, są zagrożone różnymi chorobami, które mogą prowadzić do bardzo poważnej w skutkach niewydolności. Aby do tego nie doprowadzić i móc w porę wdrożyć odpowiednie leczenie, trzeba zacząć od regularnej diagnostyki.

6 badań laboratoryjnych, które pomogą określić stan zdrowia nerek. Badania wykonywane są zarówno z krwi jak i z moczu pacjenta:

  • kreatynina – badanie pozwalające na określenie wydolności nerek, informuje o gromadzeniu się szkodliwych metabolitów czy zatruciu toksynami,
  • mocznik – jest produktem wydalanym przez nerki, określa funkcjonowanie nerek,
  • elektrolity: sód i potas (2 badania)  – pomocne w określeniu zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej w organizmie, mogą wskazywać na niewydolność nerek lub ich choroby,
  • kwas moczowy – badanie krwi pomocne w stwierdzaniu chorób nerek np. dny moczanowej,
  • ogólne badanie moczu – dostarcza informacji o funkcjonowaniu układu moczowego, ale też o innych chorobach np. cukrzycy czy schorzeniach wątroby.

Przygotowanie:

  • do badań krwi, które obejmuje pakiet, pacjent musi zjawić się na czczo,
  • próbkę moczu pacjent musi przynieść gotową na badanie. Przed pobraniem należy dokładnie umyć okolice intymne. Próbka zawiera mocz poranny, pobrany z tzw. środkowego strumienia moczu.

Czas oczekiwania na wynik badania to 1 dzień roboczy. W punkcie pobrań dostaną Państwo indywidualny kod, dzięki któremu wyniki będzie można sprawdzić i pobrać on-line.

Cena pakietu
14 zł * / 59 zł
W pakiecie oszczędzasz
48 zł * / 12 zł
* ceny dla pacjentów POZ Centrum Medycznego „Medinea”
Pakiety i programy laboratoryjne

Poznaj pełną ofertę

Partnerzy